• 25 Lut 2020 18:00
    Raport
next

Derby za jeden punkt

Wtorkowe derbowe spotkanie w Grudziądz z Energą-Manekin Toruń zakończyło się wynikiem 2:3 dla gości. Mimo to zdobyty punkt do ligowej tabeli przez zespół z Grudziądza może być na wagę złota na koniec sezonu.

Koreańczyk specjalistą od odrabiania strat
Jeongwoo Park to zdecydowanie specjalista od wychodzenia z opresji przy niekorzystnym wyniku. Zawodnik Olimpii-Unii w pierwszej partii przegrał pierwszego seta z Tomaszem Kotowskim, jednak w kolejnych potrafił odrabiać straty punktowe i kończyć sety na swoją korzyść 11:9. Nie inaczej było w drugim pojedynku z Yuki Hirano, który był kluczowy w kontekście zdobytego punktu do ligowej tabeli przez Olimpię-Unię Grudziądz. Park pokonał Japończyka 13:11 i 11:9, dając gospodarzom szansę na korzystny wynik w grze deblowej.

W deblu bez szans
Tym razem trener Piotr Szafranek w deblu postawił na Marco Gollę, który mimo to przegranych pierwszych dwóch setów w singlu z Konradem Kulpą, później zagrał dużo lepiej i postawił opór zawodnikowi z Torunia. Niestety para z Grudziądza była bez szans z Kulpą i Kotowskim i przegrała 0:2. Tym samym Olimpia-Unia przegrała całe spotkanie 2:3 i to goście z Torunia mogli cieszyć się ze zwycięstwa.

Nadzieja na utrzymanie
Czy jeden punkt zdobyty we wczorajszym meczu da utrzymanie w Lotto Superlidze drużynie Olimpii-Unii Grudziądz? Na chwilę obecną zespół z Grudziądza musi czekać na wyniki spotkań Pogoni Lębork i to praktycznie do ostatniej kolejki, kiedy to Pogoń rozegra mecz z Dojlidami Białystok. Dziś Olimpia-Unia ma 6 punktów przewagi, jednak przy wygranej Lęborka z Gdańskiem i Kostrzynem za 3 punkty, obie drużyny zrównają się punktami. W bezpośrednim starciu to podopieczni Piotra Szafranka są lepsi, ale czy uda się utrzymać zespół w najwyższej klasie rozgrywkowej, przekonamy się w ostatniej kolejce 19.kwietnia.

Olimpia-Unia Grudziądz – Energa-Manekin Toruń 2:3
Park Jeongwoo – Tomasz Kotowski 3:1 (8:11, 11:9, 11:9, 11:9)
Szymon Malicki – Yuki Hirano 1:3 (8:11, 7:11, 11:8, 8:11)
Marco Golla – Konrad Kulpa 1:3 (6:11, 2:11, 11:8, 9:11)
Park Jeongwoo – Yuki Hirano 2:0 (13:11, 11:9)
Szymon Malicki/Marco Golla – Konrad Kulpa/Tomasz Kotowski 0:2 (3:11, 5:11)

Dekorglass Działdowo – Dojlidy Białystok 1:3
Wang Yang – Przemysław Walaszek 3:1 (11:5, 10:12, 11:8, 11:7)
Kamil Kurowski – Wang Zeng Yi 2:3 (4:11, 6:11, 11:6, 11:9, 7:11)
Jiri Vrablik – Li Youngyin 0:3 (4:11, 9:11, 7:11)