• 25 Lut 2020 18:00
    Raport
next

Wciąż niepewni utrzymania

Olimpia-Unia Grudziądz przegrała z Poltarex Pogonią Lębork 2:3 w sobotnim meczu Lotto Superligi. Stawka spotkania była bardzo wysoka, gdyż z Lęborkiem bezpośrednio walczymy o utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Obie drużyny były przed spotkaniem nastawione bardzo bojowo. W przedmeczowych wypowiedział żaden z trenerów nie potrafił jednoznacznie wskazać jaki dziś padnie wynik. Wszystko zatem miało rozegrać się przy stole. Obie drużyny wystąpiły w swych najsilniejszych składach, z liderami z Korei Południowej.

Pierwszą partię Jeongwoo Park z Olimpii-Unii łatwo wygrał z Adamem Doszem 3:0. W odpowiedzi w takim samym stosunku Park Chan-Hyeok rozprawił się z Marco Gollą.

Trener Piotr Szafranek tym razem postanowił posadzić na ławce rezerwowych Szymona Malickiego i desygnował do boju w trzeciej partii Janka Zandeckiego. Pierwszy set wygrał rywal Bogusław Koszyk 11:7. W odpowiedzi w kolejnym secie to Zandecki okazał się lepszy i wygrał 11:5. Trzeci set to zacięty bój, punkt za punkt. W grze na przewagi to Koszyk okazał się lepszy i wyszedł na prowadzenie 2:1 w setach. W czwartym secie Zandecki rozpoczął kapitalnie i objął prowadzenie 7:0. Tak wysoka przewaga wyraźnie rozluźniła naszego zawodnika, a Koszyk zaczął odrabiać straty. Z wysokiego prowadzenia 9:4 wydawało się że już nic nie odbierze zwycięstwa Zandeckiemu w tym secie. Kolejne 5 punktów zdobył rywal i zrobiło się 9:9. Na szczęście kolejne dwa punkty zdobył Zandecki i wygrał seta 11:9. Piąty set znakomicie rozpoczął się dla Zandeckiego, który ponownie odskoczył Koszykowi na 7:2. Niestety znowu nerwowa i niedokładna gra Zandeckiego pozwoliła Koszykowi odrobić straty na 7:7. Końcówka partii rozstrzygnęła się w grze na przewagi, w której więcej szczęścia miał Zandecki i pokonał 12:10 Koszyka i 3:2 w setach.

W czwartym pojedynku zmierzyli się reprezentancji Korei obu drużyn. Wyraźnie lepszy okazał się zawodnik gości Park Chan-Hyeok, który nie dał szans Jeongwoo Parkowi i wygrał gładko 2:0.

O zwycięstwie w meczu decydowała gra deblowa. Trener Piotr Szafranek postawił na Szymona Malickiego i Jana Zandeckiego, natomiast trener Wojciech Potrykus desygnował Adama Dosza i Bogusława Koszyka. W pierwszym secie gra toczyła się punkt za punkt do stanu 10:10. Nasi zawodnicy mieli aż 6 piłek setowych, ale to goście ostatecznie wygrali 18:16. Drugi set należał już pod dyktando Pogoni Lębork, która nie dała szans naszym zawodnikom i wygrała 11:3 i całe spotkanie 3:2.

Porażka Olimpii-Unii Grudziądz w sobotnim meczu wciąż nie daje pewnego utrzymania w Lotto Superlidze, a na dodatek nieco komplikuje układ w tabeli. Do końca sezonu pozostały trudne spotkania derbowe z Bydgoszczą i Toruniem oraz dwa kończące spotkania z Działdowem i Grodziskiem Mazowieckiem. Grudziądzanie muszą liczyć na porażki Pogoni w kolejnych meczach, jednak przy wzmocnieniu reprezentantem Korei, to rywale mogą zdobyć jeszcze sporo cennych punktów w kontekście utrzymania się w Lotto Superlidze.

Zapraszamy w najbliższy wtorek na derby z Energą Manekin Toruń o godzinie 18:00.

ASTS Olimpia-Unia Grudziądz - Poltarex Pogoń Lębork 2:3
Jeongwoo Park - Adam Dosz 3:0 (11:8, 11:4, 11:7)
Marco Golla - Park Chan-Hyeok 0:3 (7:11, 8:11, 6:11)
Jan Zandecki - Bogusław Koszyk 3:2 (7:11, 11:5, 12:14, 11:9, 12:10)
Park Jeongwoo - Park Chan-Hyeok 0:2 (3:11, 6:11)
Zandecki/Malicki - Koszyk/Dosz 0:2 (16:18, 3:11)