x
prev
next

Minimalna porażka z Rzeszowem

Olimpia-Unia Grudziądz przegrała z Fibrain AZS Politechniką Rzeszów 2:3 w sobotnim spotkaniu 16. kolejki Lotto Superligi.

Spotkanie rozpoczęło się od łatwego zwycięstwa Jeongwoo Parka z kapitanem Rzeszowian - Tomaszem Lewandowskim. W drugiej partii Marco Golla znakomicie rozpoczął pojedynek, wygrywając pierwszego seta 11:6 z Wang Jiananem. W drugim secie prowadził już 6:2, jednak Wang zaczął grać skuteczniej i wygrał seta 11:7. Trzecia i czwarta odsłona pojedynku należała już do 37-letniego zawodnika z Chin, dając wygraną 3:1.

W trzecim pojedynku Szymon Malicki zmierzył się z Piotrem Chodorskim. W Rzeszowie udało się Malickiemu pokonać "Chodora" 3:2, więc pojedynek zapowiadał się emocjonująco. Pierwszy set należał jednak do Chodorskiego, który wygrał 11:9. Malicki co prawda próbował gonić rywala przy stanie 10:6 jednak przy 10:9 to Chodorski zdobył punkt i wygrał pierwszego seta.  W drugim secie Chodorski prowadził już 8:6, jednak Malicki zdobył kolejne 4 punkty i miał dwie piłki setowe. Niestety w grze na przewagi to rywal okazał się lepszy i wygrał 12:10. To wyraźnie podcięło skrzydła Malickiemu, który w trzecim secie przegrał do 5 i całą grę 0:3.

W czwartej partii Koreańczyk Jeongwoo Park zagrał z Wang Jiananem. Pierwszy set wygrał Koreańczyk, jednak w drugim secie to Wang zwyciężył 11:3. Trzeci set rozpoczął się nie najlepiej dla Parka, który przegrywał już 1:4 i później 4:7. Jednak kolejne punkty zdobyte przez zawodnika Olimpii-Unii pozwoliły wyrównać na 9:9. Park zagrał znakomicie końcówkę seta, zdobywając 2 punkty i wygrywając całą partię 2:1, a to oznaczało że gospodarze wyrównali stan meczu na 2:2.

W grze deblowej Szymon Malicki i Jan Zandecki wygrali 11:6 pierwsze seta z Tomaszem Lewandowskim i Piotrem Chodorskim. Olimpia-Unia była bardzo blisko wygranej w całym meczu, gdyż w drugim secie prowadzili 10:9 i mieli piłkę meczową. Goście jednak skutecznie się obronili i wygrali drugiego seta na przewagi 12:10. W trzecim secie Chodorski i Lewandowski utrzymywali przez cały set bezpieczną 3 punktową przewagę i zapewnili Rzeszowianom zwycięstwo w meczu 3:2.

ASTS Olimpia-Unia Grudziądz - Fibrain AZS Politechnika Rzeszów 2:3

Park Jeongwoo - Tomasz Lewandowski 3:0 (11:8, 11:6, 11:4)

Marco Golla - Wang Jianan 1:3 (11:6, 7:11, 5:11, 7:11)

Szymon Malicki - Piotr Chodorski 0:3 (9:11, 10:12, 5:11)

Park Jeongwoo - Wang Jianan 2:1 (11:8, 3:11, 11:9)

Malicki/Zandecki - Lewandowski/Chodorski 1:2 (11:6, 10:12, 9:11)