x
prev
next

Derby dla Bydgoszczy 2:3!

Emocjonujące widowisko stworzyły oba zespoły w derbowym pojedynku. Lepszy okazał się zespół LOTTO Zooleszcz Gwiazdy Bydgoszcz, który pokonał gospodarzy Olimpię-Unię Grudziądz 3:2.

Spotkanie rozpocżęło się od zwycięstwa Park Jeongwoo z Arturem Grelą 3:1. Były zawodnik Olimpii-Unii Grudziądz stawił opór tylko w drugim secie, który wygrał 11:7.

W drugiej partii Japończyk Asuka Machi gładko pokonał Marco Gollę 3:0 i w spotkaniu mieliśmy remis 1:1.

W trzecim pojedynku wieczoru Szymon Malicki wygrał pierwszego seta z Viacheslavem Burovem 14:12, jednak kolejne sety należały już do Burova, który ostatecznie wygrał partię 3:1.

W czwartym pojedynku zmierzyli się liderzy obu zespołów. Dynamiczna gra, świetne wymiany po obu stronach, dostarczyły kibicom wielu emocji. Górą okazał się Koreańczyk z Olimpii-Unii, który pokonał Japończyka 2:0. Remis meczowy 2:2 oznaczał że obie drużyny dopiszą do ligowej tabeli przynajmniej jeden punkt.

W grze deblowej Szymon Malicki i Marco Golla zmierzyli się z Arturem Grelą i Viacheslavem Burovem. Pierwszy set gospodarze przegrali gładko 3:11. Drugi set Malicki i Golla zagrali dużo lepiej i wygrali 11:7. W ostatnim secie gra rozstrzygnęła się na przewagi, jednak to goście zwyciężyli 12:10, zapewniając tym samym zwycięstwo drużynie w całym meczu 3:2.

Olimpia-Unia Grudziądz - LOTTO ZOOleszcz Gwiazda Bydgoszcz 2:3

Jeongwoo Park - Artur Grela 3:1 (11:7 | 7:11 | 11:4 | 11:5)
Marco Golla - Asuka Machi 0:3 (4:11 | 5:11 | 5:11)
Szymon Malicki - Viacheslav Burov 1:3 (14:12 | 8:11 | 9:11 | 4:11)
Jeongwoo Park - Asuka Machi 2:0 (14:12 | 11:5)
Malicki/Golla - Grela/Burov 1:2 (3:11 | 11:7 | 10:12)