• 01 Gru 2019 16:00
  • 08 Gru 2019 18:00
next

Olimpia-Unia - Dojlidy Białystok 1:3

ASTS Olimpia-Unia Grudziądz przegrała w niedzielnym meczu 4.kolejki Lotto Superligi 1:3 z Dojlidami Białystok.

Spotkanie rozpoczęło się od pojedynku Tajwańczyka Tsai Chun-Yu z Wang Zeng Yi. Zawodnik Olimpii-Unii tylko w pierwszym secie zagroził rywalowi. Kolejne dwa sety przegrał gładko i rywale objęli prowadzenie 1:0 w meczu.

W drugiej partii Marco Golla przegrał 0:3 z bardzo skutecznym Li Yong Yin i Dojlidy prowadziły już 2:0. W trzecim pojedynku popołudnia Szymon Malicki zmierzył się z Piotrem Anchim i wygrał pojedynek 3:1, przedłużając tym samym szansę gospodarzy na dobry wynik.

W czwartym pojedynku Tsai Chun-Yu zaczął bardzo ofensywnie i przede wszystkim skutecznie, wygrywając pierwszego seta 11:7. Drugi set należał już do rywala, który wygrał 11:5 i trzeci set decydował o losach spotkania. Zawodnicy toczyli bój punkt za punkt, ale to Tsai Chun-Yu wyszedł na prowadzenie 9:7. Niestety końcówka seta należała do Li Yongyina i to zawodnik gości zdobył kolejne cztery punkty, wygrywając 11:9 i 2:1 w całej partii.

ASTS Olimpia-Unia Grudziądz - UKS Dojlidy Białystok 1:3
Tsai Chun-Yu - Wang Zeng Yi 0:3 (10:12, 4:11, 3:11)
Marco Golla - Li Yongyin 0:3 (8:11, 3:11, 7:11)
Szymon Malicki - Piotr Anchim 3:1 (12:10, 11:5, 7:11, 11:9)
Tsai Chun-Yu - Li Yongyin 1:2 (11:7, 5:11, 9:11)