x

Sensacyjna wygrana z Działdowem!

Sensacyjnym zwycięstwem 3:1 zakończyło się wtorkowe spotkanie z KS Dekorglass Działdowo.

Spotkanie rozpoczęło się pojedynkiem Samuela Kulczyckiego z defensorem Yang Wangiem, który reprezentował przez kilka sezonów barwy Olimpii-Unii Grudziądz. Spotkanie było bardzo zacięte i 3 ostatnie sety kończyły się grą na przewagi. Niestety wygrał Wang Yang i Działdowo objęło prowadzenie 1:0.

W drugim pojedynku, Szymon Malickipo bardzo dobrej grze  pokonał Jiri Vrablika 3:1 i na tablicy wyników mieliśmy remis 1:1.

W trzeciej partii wieczoru zmierzyli się Maciej Kubik i Xu Wenliang. Spotkanie również było bardzo emocjonujące i w piątym secie o zwycięstwie zadecydowała gra na przewagi, którą wygrał Kubik 17:15. Radość zawodnika i kibiców była bardzo duża, bo dawała wciąż szansę na zwycięstwo w całym meczu.

W czwartym pojedynku zmierzyli się Kulczycki i Vrablik. Pierwszy set rozstrzygnął Kulczycki 12:10. Drugi set zwyciężył Czech 11:7. A w trzecim secie odważna, dynamiczna gra Samuela dała mu upragnione zwycięstwo 2:1 i zwycięstwo całego zespołu 3:1 nad Dekorglassem.

Po zwycięstwie Olimpia-Unia dopisała do tabeli cenne 3 punkty i jest coraz bliżej utrzymania się w Lotto Superlidze w tym sezonie.

Kolejne spotkanie już dziś o 18:00 derby z Energą KTS Toruń.

ASTS Olimpia-Unia Grudziądz  - KS DEKOGRLASS Działdowo 3:1