x

Bydgoszcz lepsza w derbach

Olimpia-Unia Grudziądz przegrała w derbowym pojedynku z Lotto Zooleszcz Gwiazdą Bydgoszcz 0:3.

Spotkanie 10 kolejki Lotto Superligi rozpoczęło się od pojedynku Samuela Kulczyckiego i Viacheslava Burova. Pierwszy set należał do Kulczyckiego, jednak kolejne trzy wygrał Rosjanin i to goście objęli prowadzenie w meczu 1:0.

W drugim pojedynku Maciej Kubik zmierzył się z debiutującym w tym sezonie 23-letnim zawodnikiem z Chin - Cai Wei. Podobnie jak w pierwszej grze, Kubik wygrał pierwszego seta. Kolejne dwa wygrał Cai Wei 11:9. W czwartym secie nie dał jednak szans Kubikowi i wygrał 11:2.

W trzecim pojedynku zmierzyli się Szymon Malicki i były zawodnik Olimpii-Unii - Artur Grela.  Pierwsze dwa sety dość łatwo wygrał Grela, odpowiednio do 8 i 7. Trzeci set był bardzo zacięty i toczył się punkt za punkt do stanu 8:8. Kolejne trzy punkty zdobył Grela i pokonał Malickiego 3:0.

ASTS Olimpia-Unia Grudziądz - Lotto Zooleszcz Gwiazda Bydgoszcz 0:3
Samuel Kulczycki - Viacheslav Burov 1:3 (9,-7,-4,-7)
Maciej Kubik - Cai Wei 1:3 (6,-9,-9,-2)
Szymon Malicki - Artur Grela 0:3 (-8,-7, -8)